رکورد جدید در سفر ۲۴ ساعته با موتورسیکلت برقی

نویسنده : نویسنده سه شنبه 28 فروردین 1397 10:13 ب.ظ  •   


یک موتورسوار آلمانی توانست با استفاده از موتورسیکلت برقی زیرو، رکورد بیش‌ترین مسافت در ۲۴ ساعت را به نام خود ثبت کند.

موتورسوار آلمانی حدود ۱۱۱۳ کیلومتر با موتورسیکلت الکتریکی حرکت کرد، که تقریبا برابر با فاصله‌ی بین شهرهای واشنگتن به شیکاگو یا سانفرانسیسکو به پرتلند است.

ریمو کلاویتر صاحب یک مغازه فروش دوچرخه در آلمان و از علاقه‌مندان به موتورسیکلت‌های برقی است. به تازگی کلاویتر یک نسخه زیرو DSR ZF14.4 مدل ۲۰۱۸ خریداری کرده است که به خوبی توانسته رضایت او را جلب کند. کلاویتر در یک اقدام از پیش برنامه‌ریزی شده مسافت بین برلین و مرکز انرژی‌های تجدیرپذیر در نوسترلیتز را به صورت حلقه‌وار طی کرد. موتورسیکلت (اسکوتر) برقی که برای ثبت این رکورد استفاده شد مدل DSR ZF14.4 و مجهز به مخزن شارژ اختیاری زیرو (Zero) است؛ این مخزن شارژ به کلاویتر اجازه می‌دهد تا هنگام رانندگی با سرعت‌های بسیار زیاد (مانند سرعت‌های بزرگ‌راهی)، در مصرف انرژی صرفه‌جویی کند و بتواند حدود ۱۴۵ کیلومتر بیش‌تر موتورسواری انجام دهد.

Zero DSR / موتورسیکلت برقی زیرو DSR

کلاویتر توضیح می‌دهد:

من از سال ۲۰۱۷ تاکنون در مورد موتورسواری ۲۴ ساعته فکر کرده‌ام. ابتدا می‌خواستم برای لذت بردن این کار را انجام دهم، در حالی که این کار توجه مردم را به کارایی موتور‌سیکلت‌های برقی جلب کرد. همه‌ی چیزهایی که ما برای این کار استفاده کردیم متعلق به شرکت زیرو است و به راحتی در دسترس عموم مردم قرار دارد؛ مسیری نیز که در زمان ۲۴ ساعت طی شد، در جاده‌های عمومی آلمان قرار گرفته است.

در طول این مسافرت ۲۴ ساعته، باتری‌ موتورسیکلت برقی زیرو در مجموع ۹.۵ ساعت شارژ شد. هنگامی که باتری در حال شارژ بود، کلاویتر از این فرصت برای صرف غذا و استراحت استفاده می‌کرد. برای کمک به افزایش زمان موتورسواری، کلاویتر از مخزن شارژ جدید زیرو استفاده کرد، که امکان اتصال به ایستگاه‌های شارژ عمومی سطح ۲ را فراهم می‌کند. علاوه بر این، موتورسوار آلمانی شارژرهای سریعی متعلق به زیرو داشت که امکان دست‌یابی به شارژ کامل را در زمان یک ساعت می‌داد.

Zero DSR / موتورسیکلت برقی زیرو DSR

کلاویتر می‌گوید:

من در این سفر توانستم با بسیاری از مردم علاقه‌مند در مورد موتورسیکلت برقی و سفر صحبت کنم؛ موتورسیکلت برقی من مجهز به فناوری بالایی است و در این سفر سرعت متوسط حدود ۴۶.۶ کیلومتر بود. البته این سرعت متوسط به علت توقف‌های متعدد برای شارژ و استراحت بدست آمده است. اما اگر از توقف‌ها صرف‌نظر کنیم، این مقدار بیش‌تر نیز خواهد شد.لینک منبع

مطلب رکورد جدید در سفر ۲۴ ساعته با موتورسیکلت برقی در سایت مفیدستان.آخرین ویرایش: - -

سارقان پنهان ویتامین D

نویسنده : نویسنده چهارشنبه 22 فروردین 1397 06:28 ق.ظ  •   


سارقان پنهان ویتامین D

خبرگزاری آریا –
درمان کمبود ویتامین d, غذاهای ویتامین d
کبد و کلیه های بیمار می توانند بدن را از جذب موثر ویتامین D باز دارند
ویتامین D یکی از مواد مغذی ضروری و مهم برای حفظ سلامت بدن انسان است. این ماده به عنوان قدرتمندترین ابرویتامین ضد ویروس جهان در نظر گرفته می شود.
جدا از موارد دیگر، بدن انسان اساسا برای حفظ و نگهداری از دندان ها و استخوان ها، تقویت سیستم ایمنی و تولید و تنظیم سطوح انسولین به ویتامین D نیاز دارد.
همچنین، ویتامین D در پیشگیری از برخی بیماری های ویرانگر مانند سرطان، بیماری پارکینسون، ام اس، بیماری قلبی، دیابت و سکته مغزی نقش دارد.
شاید فرض کنید اگر مواد غذایی سرشار از ویتامین D مصرف کنید، به اندازه کافی زیر نور خورشید وقت بگذرانید و مکمل ویتامین D مصرف کنید، این ماده مغذی مهم به میزان کافی در بدن شما وجود خواهد داشت. اما متاسفانه، لزوما این گونه نیست.
اگر هر چیزی را که به ویتامین D مربوط می شود را نیز به خوبی مد نظر قرار دهید، همچنان برخی عوامل پنهان وجود دارند که می توانند سطوح این ویتامین را به کمتر از آن چیزی که باید باشد، کاهش دهند.
وزن
هرچه وزن شما بیشتر باشد، به ویتامین D بیشتری نیز نیاز دارید. این به دلیل آن است که اضافه وزن فراهمی زیستی ویتامین D را کاهش می دهد، از این رو بدن در سالم نگه داشتن شما و پیشگیری از بیماری ها با مسیری دشوارتر مواجه می شود.
این در شرایطی است که مصرف ویتامین D بیشتر می تواند حتی به برنامه های کاهش وزن نیز کمک کند. مطالعه ای که در سال 2015 با حضور افراد دارای اضافه وزن و چاق که کمبود ویتامین D نیز داشتند، انجام شد نشان داد که با آغاز مصرف مکمل ویتامین D، وزن آنها نیز در مسیر کاهش هرچه بیشتر قرار گرفته است.
درمان کمبود ویتامین d, غذاهای ویتامین d
سلامت ضعیف روده می تواند از جذب موثر این ماده مغذی پیشگیری کند
قرار گرفتن در معرض BPA
مطالعه ای که به تازگی در نشریه Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism منتشر شد، نشان داد که قرار گرفتن هرچه بیشتر در معرض مواد شیمیایی مخل فعالیت غدد درون ریز مانند بیسفنول A (BPA) سطوح ویتامین D را در جریان خون کاهش می دهد.
مواد شیمیایی مخل فعالیت غدد درون ریز تقریبا همه جا هستند و پرهیز از آنها می تواند دشوار باشد. اما شما می توانید با نوشیدن آب از محصولات شیشه ای به جای محصولات پلاستیکی، بررسی برچسب تمام محصولات مراقبت شخصی، پرهیز از مواد شیمیایی مخصوص چمن و علف های هرز، پرهیز از غذاهای کنسروی و خرید جارو برقی با کیفیت بالا که به خوبی گرد و خاک، یکی از بزرگترین منابع مواد شیمیایی مخل غدد درون ریز در خانه، را جمع می کند مواجهه با آنها را کاهش دهید.
سن
به گفته پژوهشگران، با افزایش سن انسان، توانایی بدن نیز برای جذب ویتامین D کمتر می شود. به عنوان مثال، فردی که بیش از 70 سال سن دارد هنگامی که برای مدت زمانی مشابه با فردی جوان در معرض نور خورشید قرار بگیرد 30 درصد ویتامین D کمتر تولید می کند. افراد پیرتر از سطوح مواد کمتری در پوست خود برخوردار هستند که پیش ساز ویتامین D را به ویتامین D واقعی قابل استفاده در بدن تبدیل می کنند.
اگر 65 سال یا بیشتر سن دارید، باید ویتامین D بیشتری نسبت به زمانی که جوان‌تر بودید، مصرف کنید زیرا کمبود ویتامین D می تواند به زوال عقل نیز منجر شود.
سلامت کبد و کلیه ها
کبد و کلیه های بیمار می توانند بدن را از جذب موثر ویتامین D باز دارند.
افراد مبتلا به بیماری کبدی، به عنوان مثال، به اندازه کافی صفرا تولید نمی کنند، که این ماده به بدن در پردازش ویتامین D کمک می کند.
افراد مبتلا به بیماری کلیوی نیز به طور معمول با سطوح کم ویتامین D مواجه هستند. در حقیقت، هرچه بیماری وخیم‌تر می شود، سطوح ویتامین D نیز در آنها بیشتر کاهش می یابد.
درمان کمبود ویتامین d, غذاهای ویتامین d
هرچه وزن شما بیشتر باشد، به ویتامین D بیشتری نیز نیاز دارید
سلامت روده
اگر ویتامین D مورد نیاز خود را از طریق غذا یا مکمل تامین می کنید، سلامت ضعیف روده می تواند از جذب موثر این ماده مغذی پیشگیری کند. شیره های معده، ترشحات لوزالمعده، صفرای کبد و سلامت روده همگی بر این که بدن چه کاری با ویتامین ها انجام می دهد، تاثیرگذار هستند. زمانی که این موارد عملکرد درستی نداشته باشند، شما ممکن است به آن اندازه که می خواهید ویتامین ها را مصرف کنید، اما بدن در استفاده از بیشتر آنها ناتوان باشد.
یک مثال خوب در این زمینه افراد مبتلا به اختلالات روده و گوارش مانند بیماری سلیاک، پانکراتیت مزمن، سندرم روده تحریک پذیر و بیماری کرون هستند که در جذب ویتامین D عملکرد ضعیفی دارند.
برای بهبود سلامت روده و جذب ویتامین D، شما باید دوز کافی از پروبیوتیک ها را در روز مصرف کنید که می تواند از شما در برابر اثرات قرار گرفتن در معرض BPA نیز محافظت کند. پروبیوتیک ها را می توانید از طریق رژیم غذایی یا مصرف مکمل دریافت کنید.
اگر به واسطه هر یک از این سارقان پنهان ویتامین D در معرض خطر کمبود این ماده مغذی قرار دارید، به طور مرتب سطوح این ویتامین را بررسی کنید. اگر با کمبود مواجه هستید می توانید میزان مصرف روزانه ویتامین D خود را افزایش دهید تا میزانی که توسط بدن جذب نمی شود را جبران کند.
دریافت 5,000 واحد بین المللی ویتامین D در روز توصیه شده است. شاید میزان زیادی به نظر برسد، اما شما می توانید بدون تجربه عوارض جانبی تا 10,000 واحد بین المللی در روز ویتامین D مصرف کنید. اگر از مکمل استفاده می کنید نمونه های ویتامین D3 طبیعی (Cholecalciferol) و نه نمونه های ویتامین D2 مصنوعی (Ergocalciferol) را خریداری کنید.
از منابع غذایی خوب برای ویتامین D نیز می توان به روغن ماهی، ماهی های آب سرد، محصولات لبنی و کره اشاره کرد. در میان سبزیجات تنها قارچ حاوی ویتامین D است و یک فنجان از آن می تواند 114 واحد بین المللی از این ماده مغذی را تامین کند.
همچنین، پوست بدن خود را در صورت امکان روزانه حداقل 20 دقیقه در معرض نور خورشید قرار دهید.
منبع:asriran.com
لینک منبع

مطلب سارقان پنهان ویتامین D در سایت مفیدستان.آخرین ویرایش: - -


 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو